بستن

فروش تیوب لیزر تلفن :09126123661

چیلر

چیلر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

چیلر دستگاه لیزر : اشعه تشکیل شده در داخل تیوپ لیزر گرمای بسیار زیادی را به همراه دارد بنابراین باید به طریقی تیوپ لیزرخنک شود تا از ترکیدن تیوپ جلوگیری شود.

چیلر دستگاه لیزر دستگاهی است که از راه گردش آب توسط پمپ آبی که در داخلش تعبیه شده گرمای دستگاه را جذب کرده و آنرا خنک می کند. منبع : آلفالیزر

لوله های تیوب دستگاه لیزر CO2 توسط چیلر دستگاه لیزر  سرد می شود.

وجود چیلر ضروری است بدلیل افزایش طول عمر تیوب که در غیر این صورت بیش از حد گرم میشود و به سرعت قدرت خود را از دست میدهد . در بعضی از مواقع ممکنه تیوب بترکد . چیلرهای اب گردان لیزر CO2 در دسترس هستند. انها را میتوانید با قیمت خیلی مناسب و کیفیت بالا از جوان لیزر تهیه نمایید .

مشخصه های مهمی در عمر مفید تیوب دستگاه لیزر نقش دارند که به بعضی از انها اشاره میکینم

چیلردستگاه لیزر یا چیلر دستگاه لیزر

چیلر ها را می توان به دو دسته اصلی چیلرهای جذبی و چیلرهای تراکمی تقسیم کرد که روش سرد کردن هر کدام با دیگری متفاوت است.

سایر اطلاعات مربوط به چیلرها را در قسمت سوالات متداول در سایت جوان لیزر بخوانید.

روش های خنک کردن چیلرها

در دستگاه های لیزرصنعتی CNC سرمایش توسط چیلر های تراکمی انجام می شود. در این چیلرها ابتدا گاز توسط کمپرسور متراکم می شود، سپس گاز متراکم شده وارد کندانسور(خنک کننده) شده و توسط آب یا هوای محیط، خنک و به مایع تبدیل می شود،این مایع با عبور از شیر انبساط وارد خنک کننده شده و گرمای محیط را جذب کرده و باعث خنک شدن محیط می شود.

چیلر دستگاه لیزر تراکمی با طراحی خاص خود، برای سرد کردن تیوب لیزر شیشه ای CO2 در حدود 80 تا 200 وات مناسب است.

تعویض آب چیلر

1). تعویض آب در چیلر دستگاه لیزر : (توصیه شده که  آب در هر 6 ماه یکبار تعویض شود)

استفاده از آب کیفیت پایین و کثیف در تیوب دستگاه لیزر ممنوع است، زیرا ممکن است قدرت لیزر به طور جدی تحت تاثیر قرار بگیرد  و کوتاه شدن عمر تیوب لیزر را بدنبال دارد. درجه حرارت آب باید 15-35 ℃. اگر درجه حرارت چیلر دستگاه لیزر بیش از 35 ℃،تجاوز کرد باید دستگاه لیزر را خاموش کنید تا تیوب بقدر کافی خنک شود.

با جستجوی جوان لیزر در گوگل   چیلردستگاه لیزر یا  چیلر دستگاه لیزر سفارش دهید.

1- همیشه دمای چیلر دستگاه لیزر باید بین 18-22 درجه سانتیگراد باشد.

2-همیشه از میزان مناسب آب  چیلر دستگاه لیزر  توسط شاخص قرار گرفته در پشت دستگاه مطمئن شوید.
3- آب داخل چیلر دستگاه لیزر باید آب مقطر باشد تا از ایجاد رسوب در مسیر گردش آب و در نهایت سوختن پمپ ممانعت شود وباید آب داخل مخزن آب، هر ماه یک بار تعویض شود.
4- حتما قبل از روشن کردن دستگاه لیزر، چیلر دستگاه لیزر  را روشن کنید و اجازه دهید حد اقل 10 دقیقه چیلر کار کند و سپس دستگاه لیزر را روشن کنید این عمل خصوصا در فصول سرد از ترکیدن تیوپ لیزر بر اثر سرما جلوگیری می کند.
5-درب مخزن چیلر دستگاه لیزر  بسته باشد تا هم از تبخیر آب جلوگیری شود و هم از ورود اجسام جامد ریز در داخل مخزن ممانعت شود زیرا اجسام جامد ریز به همراه گردش آب وارد پمپ آب شده و باعث سوختن پمپ می شوند.
6-توجه داشته باشید که در دستگاههای لیزر با ابعاد کوچک و توان پایین می توان به جای چیلر دستگاه لیزر از یک پمپ آب استفاده کرد.